KYOCERA AVX 1812SC152KATBE
1812SC152KATBE
Part No.:
1812SC152KATBE
Datasheet:
ShinYua1812SC152KATBE.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1812
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)