KYOCERA AVX 1812WA221JAT9A
1812WA221JAT9A
Part No.:
1812WA221JAT9A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYua1812WA221JAT9A.pdf
Description:
CAP CER 220PF 2.5KV C0G/NP0 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)