KYOCERA AVX 1812WA221KATRE
1812WA221KATRE
Part No.:
1812WA221KATRE
Datasheet:
ShinYua1812WA221KATRE.pdf
Description:
CAP CER 220PF 2.5KV C0G/NP0 1812
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)