KYOCERA AVX 1812WC221KAT1A
1812WC221KAT1A
Part No.:
1812WC221KAT1A
Datasheet:
ShinYua1812WC221KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 220PF 2.5KV X7R 1812
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)