KYOCERA AVX 18251A333KATM6
18251A333KATM6
Part No.:
18251A333KATM6
Datasheet:
ShinYua18251A333KATM6.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V NP0 1825
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.050 (1.27mm)