KYOCERA AVX 18252A562KAT2A
18252A562KAT2A
Part No.:
18252A562KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
ShinYua18252A562KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 200V NP0 1825
  • Related Categories
Package/Case:
1825 (4564 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.180 L x 0.250 W (4.57mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)