KYOCERA AVX 18252C224KATME
18252C224KATME
Part No.:
18252C224KATME
Datasheet:
ShinYua18252C224KATME.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1825
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.050 (1.27mm)