KYOCERA AVX 18257C472KATME
18257C472KATME
Part No.:
18257C472KATME
Datasheet:
ShinYua18257C472KATME.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 500V X7R 1825
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.050 (1.27mm)