KYOCERA AVX 1825AA471KAT9A
1825AA471KAT9A
Part No.:
1825AA471KAT9A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
ShinYua1825AA471KAT9A.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 1825
  • Related Categories
Package/Case:
1825 (4564 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.80mm)