KYOCERA AVX 1825AA471KATME
1825AA471KATME
Part No.:
1825AA471KATME
Datasheet:
ShinYua1825AA471KATME.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1KV NP0 1825
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.80mm)