KYOCERA AVX 1825AA472MATBE
1825AA472MATBE
Part No.:
1825AA472MATBE
Datasheet:
ShinYua1825AA472MATBE.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 1KV NP0 1825
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.80mm)