KYOCERA AVX 1825AC333MATME
1825AC333MATME
Part No.:
1825AC333MATME
Datasheet:
ShinYua1825AC333MATME.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 1KV X7R 1825
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)