KYOCERA AVX 1825CA103JAT9A
1825CA103JAT9A
Part No.:
1825CA103JAT9A
Datasheet:
ShinYua1825CA103JAT9A.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 630V NP0 1825
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)