KYOCERA AVX 1825CC154KATBE
1825CC154KATBE
Part No.:
1825CC154KATBE
Datasheet:
ShinYua1825CC154KATBE.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1825
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
630V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)