KYOCERA AVX 1825GA221ZAJ1A
1825GA221ZAJ1A
Part No.:
1825GA221ZAJ1A
Datasheet:
ShinYua1825GA221ZAJ1A.pdf
Description:
CAP CER 220PF 2KV NP0 1825
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)