KYOCERA AVX 1825GA681JAT9A
1825GA681JAT9A
Part No.:
1825GA681JAT9A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
ShinYua1825GA681JAT9A.pdf
Description:
CAP CER 680PF 2KV C0G/NP0 1825
  • Related Categories
Package/Case:
1825 (4564 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)