KYOCERA AVX 1825GA821JATBE
1825GA821JATBE
Part No.:
1825GA821JATBE
Datasheet:
ShinYua1825GA821JATBE.pdf
Description:
CAP CER 820PF 2KV NP0 1825
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)