KYOCERA AVX 1825GC103KAT96
1825GC103KAT96
Part No.:
1825GC103KAT96
Datasheet:
ShinYua1825GC103KAT96.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1825
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)