KYOCERA AVX 1825HC821KAT1A
1825HC821KAT1A
Part No.:
1825HC821KAT1A
Datasheet:
ShinYua1825HC821KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 820PF 3KV X7R 1825
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
3000V (3kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)