KYOCERA AVX 1825JA680KAT1A
1825JA680KAT1A
Part No.:
1825JA680KAT1A
Datasheet:
ShinYua1825JA680KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 68PF 4KV NP0 1825
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
4000V (4kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)