KYOCERA AVX 1825SA471MAT1A
1825SA471MAT1A
Part No.:
1825SA471MAT1A
Datasheet:
ShinYua1825SA471MAT1A.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1.5KV C0G/NP0 1825
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)