KYOCERA AVX 1825SA471MATME
1825SA471MATME
Part No.:
1825SA471MATME
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
ShinYua1825SA471MATME.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1.5KV C0G/NP0 1825
  • Related Categories
Package/Case:
1825 (4564 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)