KYOCERA AVX 1825SC273KAT9A
1825SC273KAT9A
Part No.:
1825SC273KAT9A
Datasheet:
ShinYua1825SC273KAT9A.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 1.5KV X7R 1825
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)