KYOCERA AVX 1825SC393KAZ1A
1825SC393KAZ1A
Part No.:
1825SC393KAZ1A
Datasheet:
ShinYua1825SC393KAZ1A.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 1.5KV X7R 1825
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.181 L x 0.248 W (4.60mm x 6.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.134 (3.40mm)