KYOCERA AVX 1825WC272KAJ1A
1825WC272KAJ1A
Part No.:
1825WC272KAJ1A
Datasheet:
ShinYua1825WC272KAJ1A.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 2.5KV X7R 1825
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)