E-Switch 200AWMSP2T2A1M2RE
200AWMSP2T2A1M2RE
Part No.:
200AWMSP2T2A1M2RE
Manufacturer:
E-Switch
Category:
Toggle Switches
Package:
Datasheet:
ShinYua200AWMSP2T2A1M2RE.pdf
Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Packaging:
Bulk
Series:
200A
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
Circuit:
SPDT
SwitchFunction:
On-Mom
CurrentRating(Amps):
0.4VA (AC/DC)
VoltageRating-AC:
20 V
VoltageRating-DC:
20 V
ActuatorType:
Standard Round
ActuatorLength:
6.10mm