Rubycon 200BXC5R4KEFC8X9
200BXC5R4KEFC8X9
Part No.:
200BXC5R4KEFC8X9
Datasheet:
ShinYua200BXC5R4KEFC8X9.pdf
Description:
CAP ALUM 5.4UF 20% 200V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
5.4 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)