Rubycon 200RX3022M8X20
200RX3022M8X20
Part No.:
200RX3022M8X20
Datasheet:
ShinYua200RX3022M8X20.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
RX30
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 130°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 130°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
150 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
300 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)