Rubycon 200USC330MEFCSN22X25
200USC330MEFCSN22X25
Part No.:
200USC330MEFCSN22X25
Datasheet:
ShinYua200USC330MEFCSN22X25.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Series:
USC
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.51 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.265 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)