Rubycon 200USG680MEFCSN25X30
200USG680MEFCSN25X30
Part No.:
200USG680MEFCSN25X30
Datasheet:
ShinYua200USG680MEFCSN25X30.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Series:
USG
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.68 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
4.02 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)