Aries Electronics 20-680-191TC
20-680-191TC
Part No.:
20-680-191TC
Manufacturer:
Aries Electronics
Category:
Rectangular Connectors - Headers, Specialty Pin
Package:
Datasheet:
ShinYua20-680-191TC.pdf
Description:
CONN HDR MALE PIN 20POS TIN
Packaging:
Tray
Series:
680
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Header
ContactType:
Male Pin
NumberofPositions:
20
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.300 (7.62mm)