Cinch Connectivity Solutions Semflex 2121-DKF-0018
2121-DKF-0018
Part No.:
2121-DKF-0018
Manufacturer:
Cinch Connectivity Solutions Semflex
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
2121-DKF-0018.pdf
Description:
CBL ASSY SMA PLUG-PLUG 18
Packaging:
Bulk
Series:
DKF
ProductStatus:
Active
Style:
SMA to SMA
1stConnector:
SMA Plug
1stContactGender:
Male
1stConnectorMountingType:
Free Hanging (In-Line)
1stConnectorMountingFeature:
2ndConnector:
SMA Plug
2ndContactGender:
Male
2ndConnectorMountingType:
Free Hanging (In-Line)
2ndConnectorMountingFeature:
Length:
18.00 (457.20mm)
CableType:
HP 190S
CableImpedance:
ConnectorImpedance:
OverallImpedance:
50 Ohms
Frequency-Max:
18 GHz
Color:
Gray
Features:
Shielded
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C