RAF Electronic Hardware 2165A-832-SS
2165A-832-SS
Part No.:
2165A-832-SS
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
ShinYua2165A-832-SS.pdf
Description:
HEX STANDOFFPLAIN STAINLESS STEE
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Hex Standoff
Threaded/Unthreaded:
Threaded
Gender:
Female, Female
ScrewThreadSize:
#8-32
Diameter-Inside:
Diameter-Outside:
0.313 (7.94mm) Hex
BetweenBoardHeight:
0.094 (2.38mm)
Length-Overall:
0.094 (2.38mm)
Features:
Material:
Stainless Steel
Plating:
Category:
Board Spacers, Standoffs
Datasheet:
ShinYua2165A-832-SS.pdf