Visual Communications Company - VCC 2191L7-12V
2191L7-12V
Part No.:
2191L7-12V
Manufacturer:
Visual Communications Company - VCC
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
ShinYua2191L7-12V.pdf
Description:
LED YELLOW 12V PNL MNT
Packaging:
Bulk
Series:
2191L
ProductStatus:
Obsolete
Type:
LED
LampColor:
Yellow
LensColor:
LensTransparency:
Ratings:
Voltage:
12V
Current:
PanelCutoutShape:
Round
PanelCutoutDimensions:
0.31 (7.87mm)
LensSize:
LensStyle:
Round with Flat Top
MillicandelaRating:
Wavelength-Peak:
ViewingAngle:
TerminationStyle:
Wire Leads - 4.6 (116.84mm)