KYOCERA AVX 22202C183MAT1A
22202C183MAT1A
Part No.:
22202C183MAT1A
Datasheet:
ShinYua22202C183MAT1A.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 200V X7R 2220
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.090 (2.29mm)