KYOCERA AVX 2220AA472MAT1A
2220AA472MAT1A
Part No.:
2220AA472MAT1A
Datasheet:
ShinYua2220AA472MAT1A.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 1KV NP0 2220
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.130 (3.30mm)