KYOCERA AVX 2220AC104KAT9A
2220AC104KAT9A
Part No.:
2220AC104KAT9A
Datasheet:
ShinYua2220AC104KAT9A.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2220
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.130 (3.30mm)