KYOCERA AVX 2220CC533MAT1A
2220CC533MAT1A
Part No.:
2220CC533MAT1A
Datasheet:
ShinYua2220CC533MAT1A.pdf
Description:
CAP CER 0.053UF 630V X7R 2220
Capacitance:
0.053 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.130 (3.30mm)