KYOCERA AVX 2220GA391JAT1AJ
2220GA391JAT1AJ
Part No.:
2220GA391JAT1AJ
Datasheet:
ShinYua2220GA391JAT1AJ.pdf
Description:
CAP CER 390PF 2KV C0G/NP0 2220
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.130 (3.30mm)