KYOCERA AVX 2220GC103MAT9A
2220GC103MAT9A
Part No.:
2220GC103MAT9A
Datasheet:
ShinYua2220GC103MAT9A.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7R 2220
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.130 (3.30mm)