KYOCERA AVX 2220SC472KAT1A
2220SC472KAT1A
Part No.:
2220SC472KAT1A
Datasheet:
ShinYua2220SC472KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 1.5KV X7R 2220
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.130 (3.30mm)