KYOCERA AVX 22252C334KATME
22252C334KATME
Part No.:
22252C334KATME
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
ShinYua22252C334KATME.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 200V X7R 2225
  • Related Categories
Package/Case:
2225 (5763 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.060 (1.52mm)