KYOCERA AVX 2225AA472MAT9A
2225AA472MAT9A
Part No.:
2225AA472MAT9A
Datasheet:
ShinYua2225AA472MAT9A.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 1KV C0G/NP0 2225
Packaging:
Bulk
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)