KYOCERA AVX 2225AC683KAT1A
2225AC683KAT1A
Part No.:
2225AC683KAT1A
Datasheet:
ShinYua2225AC683KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 1KV X7R 2225
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)