KYOCERA AVX 2225CA102KATME
2225CA102KATME
Part No.:
2225CA102KATME
Datasheet:
ShinYua2225CA102KATME.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 630V C0G/NP0 2225
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)