KYOCERA AVX 2225CA103JAJME
2225CA103JAJME
Part No.:
2225CA103JAJME
Datasheet:
ShinYua2225CA103JAJME.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 630V NP0 2225
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)