KYOCERA AVX 2225CA223JATM6
2225CA223JATM6
Part No.:
2225CA223JATM6
Datasheet:
ShinYua2225CA223JATM6.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 630V NP0 2225
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
630V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)