KYOCERA AVX 2225CC224MAT9A
2225CC224MAT9A
Part No.:
2225CC224MAT9A
Datasheet:
ShinYua2225CC224MAT9A.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2225
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)