KYOCERA AVX 2225GC472MAT1A
2225GC472MAT1A
Part No.:
2225GC472MAT1A
Datasheet:
ShinYua2225GC472MAT1A.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 2KV X7R 2225
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)