KYOCERA AVX 2225HA101KAT1A
2225HA101KAT1A
Part No.:
2225HA101KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
ShinYua2225HA101KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 100PF 3KV C0G/NP0 2225
  • Related Categories
Package/Case:
2225 (5763 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
3000V (3kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)